poniedziałek, 29 grudnia 2014

Usiąść przy kominku z kubkiem dobrej, ciepłej herbaty ...

Witam Was kochani poświątecznie.

Już czas powrotu do codziennych zajęć i niestety pracy. Oczywiście bez entuzjazmu drepczę do biura i tradycyjnej roboty, a z radością biorę się za moje robótki.

Jak u nas miną świąteczny czas? Ciężko, smutno, z kamieniem na sercu. Nie myślałam, że tyle nerwów i samokontroli będą mnie kosztowały te rodzinne spotkania. Jedno mnie przeraziło najbardziej... nikt nie zastanawia się nad tym co ja czuję i czego, mimo tych złych wydarzeń, pragnę w życiu. Wyznaczyli mi rolę niewolnika mojej mamy, który ma być na każde jej skinienie, na każde fochy-niefochy. Wiem, wiem, nie narzekam już ....

Więc tradycyjnie, by odwrócić myśli i pozabijać czas wzięłam się za przerabianie. Tym razem pod pędzel poszła herbaciarka i album na zdjęcia. Skończone jest tylko jedno pudełeczko, bo okazało się, że mężuś rozpędził się w Castoramie i kupił lakier jachtowy bursztynowy i nagle biała powierzchnia pozostała brązowa:( Oj było odwracania, było, no i oberwało się komuś po nosie:)

Poniżej tradycyjna herbaciarka, w popularny wzór (mi się jednak strasznie podoba i się pochyliłam nad nim), ze sękaczem dwuskładnikowym. 
Zapraszam:)


Zrobiliśmy sobie wczoraj z Panem Mężem "seans" marzeniowy:)
Każde z nas głośno powiedziało, co mu po głowie chodzi, czego by pragnął gdyby sprawy potoczyły się inaczej... a może gdybyśmy tylko potrafili wziąć życie bardziej w swoje ręce...
I wiecie co... lepiej nam się zrobiło na duchu. Bo marzyć trzeba. Musimy mieć jakieś cele mniej lub bardziej osiągalne. Musimy do czegoś dążyć i czasem sprawiać sobie małe przyjemności.


14 komentarzy:

 1. CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Życzę spełniania TYCH marzeń:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewuń:) Małymi kroczkami może, może...

   Usuń
 2. Witaj Kochana :)
  co to za złe samopoczucie?
  Pamiętaj czas zniweluje złe emocje...oddech pełną piersią i do przodu...
  już niedługo do Was wracam, bo moje sprawy zawodowe bardzo mnie zajęły. ..tęskno mi za Wami i smutno...
  na Nowy Rok życzę Tobie spokoju wewnętrznego i miłości, spełnienia marzeń...
  buziaki Aga z Różanej Ławeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekamy Aguś na Ciebie:) Też się strasznie stęskniłam!!!

   Usuń
 3. Fajnie tak czasami usiąść, pochylić się nad swoimi marzeniami, powiedzieć na głos to co się pragnie. Aż momentalnie, spontanicznie spytałam męża siedzącego obok o czym marzy:)) Okazało się ,że jak zwykle dokładnie o tym samym co ja;)) Uściski przesyłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) takie wspólne wizualizowanie marzeń jest fantastyczne. Życzę spełnienia tych waszych marzeń:)

   Usuń
 4. Prześliczna skrzyneczka. Miło pomarzyć ale gorzej gdy nasze marzenia się nie pokrywają:( wtedy jest problem bo każdy zmierza w innym kierunku. A tak właśnie jest u mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Wszystko zawsze nie może się nam pokrywać, ale dobrze gdy potem te dwa kierunki się spotkają choćby na chwilkę. Tego Ci życzę!!!

   Usuń
 5. Uwielbiam Paryż i wszystkie jego motywy na poduszkach,skrzynkach,obrazkach i innych podobnych rzeczach.Pudełko wygląda świetnie i nawet oczami wyobraźni widzę jej w jakiejś francuskiej cukierni,kawiarni czy restauracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam:) I dosłownie w każdym przedmiocie chętnie bym coś "paryskiego" umieściła.

   Usuń
 6. Czasami tak bywa ,głowa do góry !!!
  Zyczę Ci by nowy rok ,był tylko i wyłącznie po Twojej myśli i żeby spełniły się wszystkie Twoje marzenia :)

  Piękna skrzyneczka :)

  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo dziękuję:) Podobno ten rok należał do najgorszych, co zresztą doświadczyłam sama i wielu bliższych i dalszych. Wiec z nadzieją patrzę w ten kolejny. Oby był spokojniejszy dla wszystkich i zwyczajnie dobry.

   Usuń
 7. Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wzajemnie:) Duuuużo szczęśliwych chwil!

   Usuń

Dziękuję za poświęconą chwilę i pozostawienie po sobie śladu. Pozdrawiam. Ania:)